Par Skolutiesības.lv

Skolutiesības.lv

Skolu tiesību atbalsts

Par Skolutiesības.lv

Skolutiesības.lv ir interneta vietne, kur izglītības iestādēm pieejama tiesību informācija par likumu jaunumiem un iekšējo dokumentu paraugiem, kas nepieciešami ikdienas darbam. Šī ir Latvijā vienīgā šāda veida dokumentu koplietošanas platforma tieši izglītības iestādēm, kur pieejami vairāk nekā 500 dažādi dokumentu paraugi.

Kopš 2011. gada Skolutiesības.lv atvieglo darbu un ietaupa laiku Latvijas skolu un pirmsskolu vadītājiem, viņu vietniekiem, metodiķiem, lietvežiem, sekretārēm un citām personām, kuru darbs saistīts ar izglītības iestādes vadību.

Jau vairāk nekā 800 klientu atzinīgi novērtē Skolutiesības.lv. Uzziniet vairāk – lasiet atsauksmes!

Skolutiesības.lv idejas autors:

Skolutiesības.lv atvieglo darbu un ietaupa laiku izglītības iestādes vadībai apkopot likumu izmaiņas un sagatavot dažādus tiesību dokumentus. Izglītības iestādēm saistošais tiesiskais regulējums ir ļoti plašs, tas aptver daudz dažādu tiesību jomu. Arī nepieciešamo iekšējo dokumentu skaits ir būtiski palielinājies. Darbs šajā jomā ir laikietilpīgs un prasa specifiskas zināšanas par dokumentu saturu un to izstrādes juridisko tehniku.

Mana iepriekšējā darba pieredze gan valsts, gan privātajā sektorā ļāva man iegūt zināšanas un izpratni par tiesību piemērošanu plašas kompetences ietvaros. Tāpēc, specializējoties un apgūstot izglītības iestāžu tiesību jautājumos, varēju radīt šo platformu, kur ikviens tās pārstāvis var viegli orientēties, uzzināt par likumdošanas jaunumiem, iegūt nepieciešamos iekšējos dokumentus un konsultēties ar šīs nozares juristu.

Ideja par Skolutiesības.lv ir arī par sociālu devumu un ieguldījumu savai valstij, tās izglītības sistēmai un cilvēkiem, kuri atbild par izglītības vadību katrā konkrētā izglītības iestādē. Gada maksājums EUR 50, ko klients maksā par pakalpojumu, sedz dokumentu sagatavošanas, informācijas aktualizēšanas un vietnes uzturēšanas izmaksas.”

Kristaps Runts, platformas izveidotājs/ galvenais jurists

Izglītība un pieredze

Izglītība

 • Tiesību maģistrs, Latvijas Universitāte, 2008
 • Tiesību bakalaurs, Latvijas Universitāte, 2006
 • Vadībzinību bakalaurs, Rīgas Stradiņa universitāte, 2005

Profesionālā pilnveide

 • Sertificēts darba aizsardzības speciālists, Darba drošības centrs, 2013
 • Sertificēts personas datu aizsardzības speciālists, Datu valsts inspekcija, 2012

Papildu apmācība

 • Programmēšanas valoda JavaScript, Rīgas Tehniskā universitāte, 2019
 • Nodokļu un to uzskaites kurss, Latvijas Universitāte, 2013
 • Grāmatvedības izglītības programma, Latvijas Zvērinātu revidentu asociācija, 2012
 • Praktiskās grāmatvedības kurss, Rīgas Tehniskā universitāte, 2011

Pieredze

 • Pieredze vadošo valsts pārvaldes iestāžu darbā: Ekonomikas ministrija; Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs
 • Darbs privātajā jomā: SIA "Baltisches Haus"; zvērinātu advokātu birojs "Borenius"